Журналісти Клайпеди вшанували кращих у професії

12 травня 2018 р.

Професія журналіста, це праця у будні та свята. В Литві щорічно самі журналісти влаштовують свято, яке назвали таким загадковим і мелодійним словом ЖЕНІЯ (ŽENIA).

 Ця подія, журналістського співтовариства портового міста Клайпеда, зібрала не тільки кращих журналістів. Вітати зі святом і вручити нагороди у різних номінаціях з Вільнюса прибув голова Литовської Спілки журналістів Дайнюс Радзявічюс (Dainius Radzevičius), мер Клайпеди Вітаутас Грубліаускас (Vytautas Grubliauskas), керівники компаній і організацій міста. Це свято клайпедські журналісти відзначають вже 18-й раз. З тих пір як у 2001-му вперше нагороджували номінантів премії ЖЕНІЯ (ŽENIA) де в назві премії з цих п’яти литовських літер, закодовано важливі для багатьох поняття - Журналіст, Ентузіаст, Незалежний, Інформатор, Нагорода. І дійсно нагороди знайшли достойних.

Медалями нагородили відомих в Литві журналістів, автора книги про Клайпеду Яніну Звонкувієне (Janiną Zvonkuvienę), та журналістку газети “Вечірній експрес” („Vakarų ekspresas“) Гражіну Юодутеі (Gražinai Juodytei), редактора газети “Приморські новини” (Pajūrio naujienos) Віталію Віткаускіенеі (Vitalijai Vitkauskienei) та редактора Клайпедської районної газети “Хвиля” (Banga) Вілію Буткувієней (Vilijai Butkuvienei),

Важливим і той факт, що за багатьох переможців у номінаціях голосували їх колеги тут же у залі. І саме той за ким ставали в чергу більше присутніх на святі, підтримуючи його, визнавався переможцем номінації.

Номінації, про які розповідав і весело оголошував будучи в образі Ангела, давній репортер радіо Лалуна (Laluna) Жідрунас Науіокас (Žydrūnas Naujokas)

Серед  п'яти основних номінацій за щорічні заслуги були відзнаки за резонансні статті або звіти, найшвидший підйом по кар'єрних сходах “Політ року” (Metų skrydžio) , за несподіваний прорив і талант “ Відкриття року” (Metų atradimas), співтовариство журналістів патологічних процесів “Втрата року” (Metų praradimu) і за “Промах року” (Metų praskridimo). Було ще і багато відзнак від читачів та організацій міста.

Відзначили журналістів, яких знають та люблять у Клайпеді, це Гінтаре Буткіне (Gintarei Butkienei), Валдас Прішмантуі (Valdui Prišmantui), Рітас Савіскіс (Rytis Savickis), Вальдемар Пуоджіуну (Valdemarui Puodžiūnui), а кращим журналістом року визнали Дениса Нікітенка (Denisas Nikitenka)

В номінації Відкриття року» (за несподіваний прорив і талант) став переможцем засновник порталу «Відкрита Клайпеда»  Мартін Вайноріус (MartynasVainorius)

 

Литовська Спілка журналістів, достойно вшанував професіоналів ЗМІ.  Особлива заслуга в тому, що це свято вдалось на славу журналісти висловили  Іоланті Беніушуте (JolantaiBeniušytei) – президенту Клайпедського відділення Литовської Спілки журналістів.

Натхнені увагою читачів та колег, клайпедські журналісти поринули у творчі будні, щоб в наступному році знову почути нові імена переможців, можливо і в нових номінаціях, які підказує наше життя.

Петро та Анна Олар ( Клайпеда)

 

Page generation time: 0.024458 seconds