Вільнюс дарує городянам майже 100 мільйонів євро на оновлення дворів

23 жовтня 2017 р.

Столичне самоврядування знайшло спосіб, як стимулювати жителів Вільнюса оновлювати цілі квартали старих багатоквартирних будинків

- Рада міського самоврядування затвердив грандіозну програму по Реновації територій спільнот сусідів, згідно з якою сплатить для 1288-х заново сформованим спільнот сусідів за реновацію їх кварталів. Самоврядування виділить по 10 євро за 1 кв. м. оновленій території тим, хто проведе реновацію кварталів багатоквартирних будинків, побудованих більш ніж 15 років тому, і перетворить їх в затишні, зручні і своєрідні простору. Вважається, що якщо бажання оновитися висловлять всі співтовариства сусідів Вільнюса, то самоврядування виділить підтримку на суму близько 95 мільйонів євро.

«Більше двох третин жителів Вільнюса проживає в «спальних» районах, яким не вистачає затишку і зручності. Я зобов'язаний і несу відповідальність за те, щоб зробити ці райони привабливими для життя сімей жителів Вільнюса. Тому ми ініціювали перший проект такого масштабу в Литві, коли самоврядування виділить фінансування бажаючим привести в порядок свої двори в розмірі 10 євро за 1 кв. м оновленої території », - сказав мер Вільнюса Ремігіюс Шімашюс.

Жителі Вільнюса, які об'єдналися в Товариства сусідів, самі будуть вирішувати - як оновити свій двір і у що інвестувати кошти: в охорону двору (паркан, відеокамери), в установку обладнання для занять спортом або розваг, або в оновлення інфраструктури двору, в озеленення. Спільноти сусідів повинні підготувати проекти з оновлення кварталів. Згідно з програмою жителі Вільнюса зможуть оновити пішохідні доріжки і тротуари у дворах, обладнати шлагбаумом в'їзд у двір, встановити відеокамери на будинках, або обладнати лавки, навіси, висадити нові зелені насадження. Також фінансується обладнання місць для стоянки автомобілів у дворі, дитячих ігрових майданчиків, майданчиків для занять спортом. Фінансування виділяється і для узаконення земельних ділянок, сформованих на території Співтовариств сусідів. Всі витрати, які перевищуватимуть фінансування, що виділяється самоврядуванням, оплатять самі члени Співтовариств сусідів.

 

Анна та Петро Олар

( за матеріалами сайту http://www.vilnius.lt)

Page generation time: 0.032658 seconds