Великі проблеми малого бізнесу

12 грудня 2017 р.

    У Національному медіа-центрі «Територія реформ» підбили підсумки проекту «Аналіз практик участі організацій малого та середнього бізнесу у переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери», який реалізується громадською організацію «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив».

     Виявилось, що лише 10 відсотків мікропідприємств є членами хоча б однієї бізнес-асоціації.  Серед малих підприємств – це 21 відсоток, а серед середніх – 31. Отже, найменші за потужністю але наймасовіші підприємці  є досить ізольовані, а тому найбільш незахищені і вразливі. Тобто саме на початковому етапі становлення бізнесу підприємці потребують найбільшого захисту та підтримки, бо не мають фінансових та організаційних можливостей для захисту своїх інтересів. Тож, не дивно у наших реалыях, що майже половина підприємців (48%) вважають за недоцільне співпрацювати з будь-якими бізнес-асоціаціями.

    Дослідження виявило і багато інших проблем. Зокрема, відсутність комунікації у розбудові умов для розвитку підприємців між центральними і місцевими органами влади, між державними і приватними структурами. А там, де діалог існує, він здебільшого носить формальний характер, адже немає інформації про реальне втілення рекомендацій членів соціального діалогу та їхню ефективність.

    Тому маємо очевидне протиріччя. Малий та середній бізнес як основне джерело самозайнятості населення (адже тут працюють понад 6,5 мільйонів громадян –або 79,1 відсотка працівників об`єктів господарювання), фактично розвивається самотужки і всупереч відсутності ефективної державної політики.

   Серед вироблених рекомендацій учасників заходу щодо інституційної спроможності малого бізнесу -проведення інформаційних кампаній, навчання підприємців комунікації бізнесу (та їх працівників) і влади у сфері соціально-трудових відносин. Закріплення на законодавчому рівні обов’язковість колективних договорів на підприємствах.Відмінення ст. 9 Закону України «Про колективні договори та угоди» у частині: Після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний, якщо інше не передбачено.У разі відсутності репрезентативних, дозволити підписання галузевих (міжгалузевих) угод нерепрезентативним організаціям.

 Активну участь у проекті взяли фонд «Відродження», Громадська  Синергія, Платформа громадянського суспільства Україна – ЄС, форум громадянського суспільства східного партнерства.

Page generation time: 0.027792 seconds