У Клайпеді проходить форум про зв`язки Литви і Білорусі

26 жовтня 2018 р.

В Клайпеді проходить громадський форум про те, що об'єднує і розділяє Литву і Білорусь, повідомляє BNS. За словами організаторів, в останні десятиліття ставлення країн один до одного обумовлені розбіжностями щодо обраного ними політичного курсу, ставленням до демократії і прав людини, що будується в Островці Білоруської АЕС і т. д.

" Налагодження діалогу і ініціювання ймовірних спільних нових робіт і є головною метою цього першого форуму Литви і Білорусі", - йдеться в повідомленні форуму.

 Історики, журналісти, державні посадові особи будуть дискутувати про історичну пам'ять двох країн, про Вільнюс, як загальне місто литовців і білорусів, національних міфах і ін. Литва і Білорусь - це не тільки країни-сусіди, стверджують організатори форуму. Народи цих держав, крім історії, що йде своїм корінням в стародавні часи, об'єднують широкомасштабні економічні та культурні зв'язки. Литовці живуть в Білорусі, і білоруси проживають в Литві. Особливу зв'язок між країнами підтверджують загальні народні символи, такі, як історична столиця Великого Князівства Литовського - Вільнюс. Жителям цих країн дорогі загальні історичні особистості: великий князь Вітовт (Вітаутас), князі Радзивілли, Костюшко, Калиновський і багато інших. Багато чого вказує, що громадські та міждержавні відносини повинні бути відмінні, але це не так. Існують розбіжності з приводу будівництва білоруської АЕС в Островці. Багато в Литві стурбовані питанням: чи вдасться Білорусі зберегти свою державу? Більшість литовців критично ставляться до політичного устрою Білорусі. У Білорусі, в свою чергу, багато насторожено сприймають євроатлантичну інтеграцію Литви, її активну зовнішньополітичну позицію в регіоні. Ці вельми складні питання впливають на відносини між країнами, і навряд чи політикам з обох сторін вдасться остаточно домовитися. На жаль, існуючі проблеми стали домінувати у двосторонніх відносинах. Крім іншого, багато недомовленостей виникає з історичних тем, які, на перший погляд, повинні об'єднувати нації. Все це не тільки ускладнює політичні відносини, але і перешкоджає розвитку зв'язку між інтелектуалами, діячами культури, бізнесу та науки. Так не повинно бути, заявляють організатори форуму. Початок діалогу та налагодження співпраці на майбутнє є головною метою першого Громадського форуму Білорусі та Литви. Місія форуму - розширення неформального, громадянського діалогу між Білоруссю і Литвою з метою обговорення перспектив і проблем міждержавного співробітництва, поглиблення взаєморозуміння і поваги між країнами і народами Литви і Білорусі.

Організатори форуму - міське самоврядування Клайпеди, Клайпедський університет, а також громадські та неурядові організації - Форум діалогу і Єжи Гедройца, Інститут Великого князівства Литовського, інститут Politine sfera ( "Політична сфера") мають надію, що це буде продовження великого діалогу двох народів і сусідніх країн.

 Підготували Петро і Ганна Олар

Джерело: https://ru.delfi.lt/news/live/v-klajpede-provoditsya-forum-o-svyazyah-litvy-i-belarusi.d?id=79421313

 

Page generation time: 0.094234 seconds