Президент Литви привітала Вітаутаса Ландсбергіса з 85-річчям

18 жовтня 2017 р.

Литовський президент Даля Грібаускайте  привітала з 85-ти річчям першого главу Литовської держави після відновлення незалежності Вітаутаса Ландсбергіса.

«Це ім'я, яке завжди згадується разом з назвами «Саюдіс», «Балтійський шлях», з такими датами як 11 березня і 13 січня, набуло особливої ​​ваги», - йдеться в привітанні Глави Держави.

Даля Грібаускайте сказала, що добре розуміє, що тільки сам В. Ландсбергіс насправді знає, що означало в тому історичному для Литви дні взяти на себе відповідальність лідера.

«Професор Вітаутас Ландсбергіс продовжує творити цю історію - як рідкісний політик, громадський діяч і діяч культури, реагуючи на все, що важливо для нашої держави, не залишаючи байдужих до своєї живої думки, що іскриться, очищаючи нинішню політику і повертаючи їй найважливіші орієнтири», - відзначає Президент Литви.

Вона побажала ювіляру довгих років життя, повних діяльності, радості творчості, здоров'я і твердості.

Вітаутас Ландсбергіс був вищою посадовою особою країни після проголошення незалежності країни, великою мірою сприяв розвалу СРСР. У 1990 році він головував на сесії Верховної Ради Литви, на якій було прийнято Акт про відновлення незалежності 11 березня.

Вітаутас Ландсбергіс, музикознавець за професією, в 1992 - 2004 роках був членом Сейму, в 1996 - 2000 роках - Головою Сейму, в 2004 - 2009 роках працював в Європарламенті.

Вітаутас Ландсбергіс отримав привітання і від українців, його в нашій країні поважають і люблять як великого друга України в її боротьбі за Волю і Незалежність.

Джерело: https://ru.delfi.lt/news/live/prezident-litvy-pozdravila-vitautasa-landsbergisa-s-85-letiem.d?id=76085563

Переклад Петра Олара

Світлини  Юозаса Валюшайтіса

Page generation time: 0.057219 seconds