Прес-конференція керівництва НПГУ за участі топ-менеджменту міністерства

2 квітня 2015 р.

Не так давно українські шахти ще забезпечували профіцит вугілля: рік тому у цей час його запаси на складах українських ТЕС становили понад 4 млн тонн, а нині ця цифра ледь сягає 1 млн тонн. Ще до середини липня була можливість вивозити вугілля й із окупованої території Донбасу. Вугілля газової групи достатньо, але в теплу пору року воно стає непридатним для використання. Антрацитів же нині взагалі не вистачає. Є вірогідність, що влітку компанії і держава не імпортуватимуть у великих обсягах вугілля, сподіваючись, що ситуація на Сході стабілізується, а війна закінчиться. Можливе повторення критичної ситуації уже в жовтні: не буде вугілля на складах, ТЕС і ТЕЦ зупинятимуться, значно зросте навантаження на АЕС, які можуть його й не витримати. І тоді Росія нанесе удар: припинить постачання електроенергії, вугілля тощо, повністю розваливши нашу енергосистему і всю економіку.
Про ці та інші болючі питання говоритимуть учасники прес-конференції «Влада має терміново вжити конкретних заходів для врятування енергетичної галузі України й економіки загалом».

Проблематика:

  • Про ситуацію, яка склалась на підприємствах видобувної промисловості
  • Про невиплату заробітної плати на підприємствах вугільної, торфодобувної галузей, видобувної промисловості та інших
  • Про стан охорони праці та техніки безпеки на підприємствах
  • Про проведення З’їзду шахтарів України із залученням колективів підприємств із видобутку марганцю, залізної і уранової руд, кольорових металів, торфу та інших

Засідання Президії НПГУ, до складу якої входять голови регіональних осередків НПГУ з різних областей України, вестиме голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

У прес-конференції візьмуть участь міністр палива та енергетики Володимир Демчишин та перший заступник міністра (відповідальний за вугільну галузь у Міненерговуглепромі) Ігор Мартиненков.

Запрошені представники керівництва ДТЕК, народні депутати України.

Контакти: (044) 287-33-38, 287-64-57: тел./факс (044) 287-72-83; e-mail: info@kvpu.org.ua

Акредитація: 0(44) 235-8233, (093) 566-3443 (Ігор Куценко)

Page generation time: 0.021047 seconds