Прем’єр Фінляндії: Співпраця Європи з Росією була ілюзією

1 жовтня 2014 р.

Александр СтуббУпродовж останніх 23 років Євросоюз говорив з Росією «лагідно» і намагався налагодити співпрацю. Але це була помилка. Про це в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine сказав прем’єр-міністр Фінляндії Александр Стубб

За його словами, ЄС плекав ілюзію, що з Кремль можна інтегрувати з Заходом, пише ZN.UA. «Ми на Заході забули, що росіяни не схильні приймати правила. Вони бажать їх нав’язувати самі. Ми захотіли дати їм західну модель, але це не спрацювало. Тепер Заходу треба це визнати і переглянути своє ставлення до Росії», – сказав Стубб.

Він додав, що позбутися ілюзії про співпрацю з Росією треба було ще в 2008 році під час війни в Південній Осетії, коли російська армія вторгнулася на території Грузії. Фінський прем’єр зазначив, що не треба бути військовим експертом, щоб зрозуміти очевидність присутності російських солдатів на Сході України.

Прем’єр-міністр Фінляндії підкреслив, що його країна підтримує жорсткі санкції проти Росії і готова жертвувати економічною співпрацею з нею.

«У нас 1300 кілометрів спільного кордону. Росія є для нас одним із основних торговельних партнерів поряд з Німеччиною і Швецією. Але наші принципи не продаються. Ми обрали команду в 1995 році – ЄС», – сказав він.

http://zik.ua

Page generation time: 0.030547 seconds