Порошенко розповів про стратегію повернення Криму

10 березня 2015 р.

Петро ПорошенкоУ програмі з повернення Криму є декілька кроків, виконання яких українська влада має забезпечити та наполягання на яких має забезпечити його повернення

Про це 10 березня у інтерв'ю на Першому Національному заявив президент України Петро Порошенко.

"Наша тверда позиція – Крим є і буде українським", - підкреслив президент.

"Перший крок – права людини. Це перший пріоритет, який я поставив державним службам, МЗС і іншим. Друге – юридичний захист власності – державної і корпоративної. Третє – маємо забрати все озброєння, яке лишилося у Криму", - зазначив Порошенко.

Окрім того, влада має "укріпити кордон з Кримом, щоб сюди не проникали терористи і диверсанти".

"І головне – показати, що по цей бік кордону живеться набагато краще. І це вже очевидно. Крим нашпигований ФСБшниками. Там тепер зовсім інша модель життя, аніж до якої звикли люди, живучи там кількадесят років", - додав президент .

За словами Порошенка, у людей, які лишилися в Криму, "відкрилися очі": "Санкції працюють, на відпочинок не їдуть, підвищення пенсій з'їла девальвація".

Довідка

З 27 лютого 2014 року російські озброєні військові без розпізнавальних знаків почали блокувати і захоплювати військові, прикордонні й державні об'єкти в Криму.

16 березня в АР Крим і Севастополі відбувся "референдум", ініційований нелегітимною проросійською владою. На ньому було винесено такі питання: 1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації? 2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?".

За результатами підрахунку голосів на "референдумі" 96,77% кримчан проголосували за приєднання Криму до Російської Федерації.

Оскільки Конституцією України не передбачено проведення місцевих референдумів та з урахуванням того факту, що "референдум" у Криму став можливим тільки через вторгнення російських військ, світова громадськість, за винятком Росії, вважає його нелегітимним.

17 березня нелегітимна Верховна Рада Криму проголосила півострів "незалежною суверенною державою - Республікою Крим".

Також парламент Криму змінив назву на "Державна Рада Республіки Крим", встановив кордони республіки, перейшов на російські рублі,московський час і націоналізував українські державні порти тапідприємства.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про визнання Республіки Крим", відповідно до якого вона визнана незалежною державою.

18 березня Путін та нелегітимна сепаратистська "влада" Криму підписали договір про приєднання півострова до Росії. Міжнародна спільнота відмовилася визнавати анексію Криму та псевдореферендум в автономії.

Вж 17 квітня президент РФ визнав участь російських військових у захопленні і відокремленні Криму.

http://www.newsru.ua/

Page generation time: 0.025926 seconds