Польща буде прагматичною щодо України - Копач

1 жовтня 2014 р.


Ева КопачНовий польський уряд вестиме по відношенню до України прагматичну політику, в рамках ЄС та НАТО. Варшава категорично виступатиме проти окупації і намагання Росії поділити Україну, а також підтримуватиме трансформаційні зміни у країні

Про це в середу під час презентації в Сеймі програми дій уряду на рік заявила новий прем'єр-міністр Польщі Ева Копач, передає власний корреспондент Укрінформу. “Ціллю мого уряду буде ведення прагматичної політики щодо України, недопущення розмиття позиції Заходу, якого ми є частиною", - зазначила Копач. Вона підкреслила, що криза в Україні показує “важливість відповідати на цей виклик не самостійно, а в рамках ЄС та НАТО”.

Копач наголосила, що у світлі наростання авторитаризму і хаосу важливою є солідарність демократичних країн в українському питанні. “Завданням мого уряду буде формування єдності і солідарності демократичного табору (щодо України - ред.)”, - зазначила польський прем'єр.

За словами Копач, для Польщі і її громадян важливим є припинення збройної боротьби в Україні і консолідація Української держави. Вона висловила сподівання, що останні переговори щодо призупинення вогню матимуть результат. “Але це не означає, я це рішуче підкреслюю, це не означає, що ми погоджуємося з анексією території суверенної Української держави і зміною кордонів в Європі за допомогою сили”,- наголосила вона.

Копач зазначила, що Варшава підтримує проєвропейський напрям розвитку України, але це не замінить українців в реформуванні своєї країни. “Ми підтримуватимо українців у всіх сферах - в економічній, політичній, військовій сферах і сфері державного устрою”, - резюмувала польський прем'єр.

http://www.ukrinform.ua

Page generation time: 0.054854 seconds