Початок податкової реформи в Литві

1 липня 2018 р.

Президент Литви Даля Грібаускайте підписала прийняті 28 червня закони, які дадуть старт до початку податкової реформи в країні.

Щоб закони вступили в силу з 1 січня 2019 року, їх повинні прийняти за півроку до цієї дати. Оголосити про прийняття законів можна після того, як їх підпише президент. 30 червня прес-служба президента повідомила, що глава країни підписала 8 законів, пов'язаних з податковою реформою і боротьбою "з тінню". Це поправки до Закону про прибутковий податок, Закону про державне страхування, Закону про страхування здоров'я, Адміністрації податків, податок на прибуток, держзакупівлі, ПДВ, закону про благодійну діяльність.

Згідно з прийнятими законами, податки на працю будуть консолідовані на стороні працівника, введуть 20 і 27% прибутковий податок, збільшать неоподатковуваний розмір і розширять сферу його застосування. Уряд наголошував, що ці поправки будуть сприяти зниженню податків на працю, особливо для людей із середнім достатком. Опозиція вважає, що реформа потребує великих бюджетних витрат поправки прийняті хаотично, не оцінили їх вплив на фінанси країни.

Петро та Анна Олар

За матеріалами литовських ЗМІ Джерело: https://ru.delfi.lt/news/politics/prezident-litvy-podpisala-zakony-k-nalogovoj-reforme.d?id=78454565    

Page generation time: 0.120516 seconds