Переліт «Від моря до моря: Литва-Україна»

3 серпня 2018 р.

Троє патріотів Литви, планеристи, СакаласУждавінус (Sakalas Uždavinys), Альгірдас Шімоніулас (Algirdas Šimoliūnas) та Ігнас Бітінаітіс (Ignas Bitinaitis) розпочали історичний переліт «Від моря до моря: Литва-Україна». В ці серпневі дні пілоти планерів вирішили подолати 1800 кілометрів. Політ «Від моря до моря: Литва-Україна» проходить з 1 по 12 серпня. Пілоти безмоторних планерів планують проплисти повітряний маршрут: Картена (LT) - Білосток (PL) - Люблін (PL) - Рівне (UA) - Вінниця (UA) - Одеса (UA). Організаторами та спонсорами цього перельоту виступили литовський клуб LaikasKi.lt, інформаційним партнером стала литовська національна телерадіокомпанія  LRT, а спонсорами виступили також литовські партнери проекту Manoloto.ltNissanPanevėžiokeliai, Cosmicaservisas. Супроводить відважних пілотів група підтримки з трьох машин та команда байкерів. В Україну литовським планеристи прилітають сьогодні. Їм допомагатимуть на місцевих литовищах Рівного, Вінниці та Одеси.

Більш детальні розповіді про підготовку та пілотів, а також їх щоденні записи та враження  у наших наступних матеріалах. Україна - зустрічай відважних литовських підкорювачів неба.

Як сказали перед початком перельту його учасники: "Ми хочемо заохотити бажання українського народу стати європейською країною. Я особисто хотів би підкреслити, що ми об'єднані в Європейський Союз де Україну завжди чекають. Планери на всьому шляху проходження з вами будуть летіти з прапорами Європейського Союзу, НАТО, Литви та України, це нас окрилює, поділився своїми думками учасник польоту, відомомий актор Сакалас Уждавінус (Sakalas Uždavinys). 

За словами керівника проекту  Альгірдаса Шімоніуласа (Algirdas Šimoliūnas), мета  польоту в Україну через Польщу - підкреслити, що сусідні країни поділяють історію і дружбу. "Литва та Україна мають спільну історію за 200 років, до Люблінської унії, наші країни мали спільну основу, яка простягалася від Балтійського до Чорного моря. На сьогодні Литва має добрі відносини з Україною. Таким чином, цей політ хотів би присвятит цій дружбі і нагадати, що Україна є нашим близьким сусідом та другом. Крім того, політ покликаний підкреслити свободу безпечного простору НАТО в Європі подорожувати по всіх напрямах. Публічно Україну розглядали за стіною  європейської периферії, але литовці переконані, що Україна видкрита для усіх європейців і українці можуть отримати доступ до європейських країн.

Петро та Анна Олар (Клайпеда, Литва)

 

 

Page generation time: 0.040802 seconds