Папа: Церква потребує материнської логіці

22 лютого 2019 р.


22 лютого, в ході вечірньої сесії зустрічі «Захист неповнолітніх в Церкві», Святіший Отець прокоментував виступ Лінди Гизону, заст. секретаря Відділу у справах вірних мирян, що входить до складу Департаменту у справах мирян, питань сім'ї та життя.

Ольга Сакун - Град Ватикан

«Слухаючи пані Гизону, - сказав Папа, - я відчував, як Церква говорить про себе. Так, всі ми говорили про Церкву, у всіх доповідях. Але на цей раз виступала сама Церква. Це не тільки питання стилю: жіночий геній відбивається в Церкві-жінці. Запросити виступити жінку не означає "войті в режим церковного фемінізма", оскільки в кінцевому рахунку будь-який фемінізм перетворюється в "мачізм" в спідниці. Ні: запросити жінку висловитися про ранах Церкви означає запросити Церква розповісти про себе, про свої рани. Думаю, що ми повинні твердо зробити цей крок: жінка - це образ Церкви, жінки, чоловіки, матері. Йдеться про стиль, і без цієї сили ми говорили б про народ Божому як про організацію на зразок профспілки, але не як про сім'ю, породженої Матір'ю-Церквою.

Логіка, згідно з якою мислить пані Гизону, - це логіка материнська. Вона закінчила розповіддю про те, що трапляється, коли жінка народжує дитину. Це жіноча таємниця Церкви, подружжя і матері. Мова йде не про те, щоб наділити більшими функціями жінку в Церкві, - так, це було б добре, але так проблема не вирішується: мова йде про включення жінки в наше мислення як способу Церкви, щоб про Церкву думати також жіночими кагегоріямі. Дякую за Ваше свідчення », - сказав Папа Франциск.

Підготував Петро Олар за матеріалами SALA STAMPA VATICANO

Page generation time: 0.034220 seconds