Оригінал Акту Незалежності повернувся в Литву

8 лютого 2018 р.

На честь відзначення сторічного ювілею відновлення Литовської держави у Вільнюсі, перлинною експозиції буде оригінал Постанови про відновлення незалежної Литовської держави – найголовніший для Литви документ ХХ ст., що символізував прагнення литовського народу до волі та відновлення своєї держави; цей документ протягом ста років вважався загубленим.

Акт Незалежності Литви буде представлений у Будинку сигнаторів, у тій же кімнаті, у якій 16 лютого 1918 року його підписали члени Ради Литви. У Будинку сигнаторів також буде діяти експозиція «На шляху до незалежної Литовської держави: 1863-1918 роки», яка була розроблена до сторічного ювілею держави.

Столиця Литви, яка святкує сторіччя відновлення Литовської держави, упродовж року запрошує туристів відвідати Вільнюс, щоб разом відзначити ювілей.

Одним з особливих заходів цього літа буде унікальне Свято пісні Литви, що відбуватиметься з 1 по 6 липня. Цього року на заході, присвяченому сторіччю відновлення Литовської держави, буде представлено унікальну святкову програму за участю більш ніж 40 тисяч учасників. З різних куточків Литви люди зберуться у Вільнюсі для того, щоб поділитися піснями, танцями та традиціями свого краю. Ця феноменальна та урочиста подія – Свято пісні – була включена ЮНЕСКО в Список усної та нематеріальної культурної спадщини людства.

За матеріалами ЗМІ підготували Анна та Петро Олар

Джерело: http://salat.com.ua/litva-svyatkuye-100-richchya-vidnovlennya-derzhavi/

Page generation time: 0.056956 seconds