ОБСЄ отримала підтвердження, що Росія порушує мінські домовленості

25 листопада 2014 р.

Даніель Байєр (у центрі)В ОБСЄ заявляють, що мають докази порушення Росією мінських домовленостей

Про це заявив представник США в ОБСЄ Даніель Байєр, йдеться в сюжеті Еспресо.TV.

Росія грубо порушила суверенітет України і не виконала своїх зобов'язань за мінськими домовленостями. 

Глава місії США при ОБСЄ Даніель Байєр представив Постійній раді ОБСЄ у Відні ряд доказів порушення російською стороною своїх зобов'язань і домовленостей по врегулюванню ситуації на Донбасі, укладених в Мінську.

"Корінь проблеми в східній Україні залишається незмінним: грубе порушення Росією суверенітету України та її територіальної цілісності, а також невиконання зобов'язань, які вона дала у Мінську", - повідомив представник Держдепартаменту США.

За його словами, Росія не вивела всі незаконні збройні формування, техніку і бойовиків з України, сепаратисти скористалися узгодженою паузою в протистоянні, розширивши свій територіальний контроль за межами лінії припинення вогню, визначеної в Мінській угоді.

Американський представник також повідомив, що атаки сепаратистів значно почастішали, особливо на позиціях навколо донецького аеропорту, Дебальцевого та Маріуполя Донецької області, а також на північний захід від міста Луганськ. Росія продовжує порушувати український повітряний простір своїми вертольотами і безпілотними літальними апаратами. Також він назвав той факт, що Росія провалила відновлення контролю українським урядом на українській стороні міжнародного кордону і не дозволила розширити Місію спостерігачів на російських пунктах пропуску Гуково і Донецьк.

Представник США також засудив черговий російський конвой із 20 машин, який у порушення всіх норм перетнув кордон із Україною 16 листопада. Нагадав він і про систематичні порушення прав людини в Криму, неможливість роботи місії ОБСЄ на півострові.

Даніель Байєр зазначив, що у Вашингтоні готові поглиблювати санкції проти Росії, якщо вона продовжить ескалацію конфлікту.

"Сполучені Штати продовжують підтримувати мінські домовленості і закликають до їх повного виконання. Ми закликаємо Росію виконати свої міжнародні зобов'язання і негайно припинити протиправні дії проти України", - підсумував глава Місії США при ОБСЄ.

Після окупації Росією Криму відбулося кілька раундів переговорів у різних форматах, серед яких "женевський" - з участю США, ЄС, України і Росії, "нормандський" - з участю Німеччини, Франції, України і Росії, та "мінський" - за участю Росії, України, представників ЄС і ОБСЄ.

http://dt.ua

Page generation time: 0.058786 seconds