Дайджест

ЛИТВА НА “УКРАЇНА ПЛЮС”

Тут наші журналісти Петро Олар та Ганна Агішева передають з Литви нову інформацію, статі та інтерв'ю. Литовські експерти діляться даними з метою імплементації європейських цінностей для прискорення євроінтеграційних процесів в Україні. Інформаційний міст Литва-Україна зближує наші народи і відкриває українцям демократичні європейські цінності.

 

Українські діти зі Східної України навчатимуться в Литві

Міністерство освіти і науки Литви направить 48,2 тис. євро на покриття витрат з навчання та проживання в Литві 15 учнів і вчителя зі Східної України, що їх супроводжує. Про це повідомляє DELFI.
17 липня 2018 р.

Литву прийняли в Організацію економічного співробітництва та розвитку

Литва офіційно стала 36 членом Організації економічного співробітництва та розвитку.Підписаний наприкінці травня договір набрав чинності, повідомляє Інтерфакс-Україна.Переговори про вступ до ОЕСР Литва вела протягом трьох років та завершила у квітні 2018 року.
12 липня 2018 р.

“Ми не уявляємо боротьби за свободу без підтримки українців”, – Марюс Януконіс

“Цей день – початок Литовської держави. Відлік державності наша країна веде від 1253 року, коли було короновано імператора Міндаугаса”, – пояснив посол Литви в Україні Марюс Януконіс.
9 липня 2018 р.

Символ Литви зупинився навічно у Каунасі біля Замку.

В Каунасі напередодні Дня Коронації Міндаугаса, відкрито пам’ятник символу Литви воїну Вітісу.
5 липня 2018 р.

У Вільнюсі презентували мистецтво петриківського розпису

Українське мистецтво петриківського розпису представили на культурному заході "100 облич Литви – об’єднаймо Литву" у Вільнюсі в рамках святкування 100-річчя відновлення Литовської держави.
3 липня 2018 р.

У Вільнюсі завершено будівництво Палацу правителів

У Вільнюсі відбулась презентація добудованого Палацу правителів. Відновлення Нижнього замку зайняло 15 років.
1 липня 2018 р.

Україну та Литву ближчими роблять люди

Фестиваль «Полонинське літо 2018» зібрав в урочищі Запідок, що у с. Верхній Ясенів Верховинського району гостей з усієї України та кількох європейських країн. Цього року він пройшов в рамках першого Міжнародного форуму культур Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA: Шлях від Балтії до Середземномор’я» и якому вперше взяла участь велика делегація з Литви.
1 липня 2018 р.

Початок податкової реформи в Литві

Президент Литви Даля Грібаускайте підписала прийняті 28 червня закони, які дадуть старт до початку податкової реформи в країні.
1 липня 2018 р.

Країни Балтії йдуть від російської енергетичної залежності

Країни Балтії, Польща і Єврокомісія підписали угоду про синхронізацію з електромережею Європи.
30 червня 2018 р.

Вільнюс вводить туристичний податок: озвучено дату та розмір

Із 1 липня 2018 року з гостей Вільнюса, столиці Литви, будуть стягувати податок, який становитиме 1 євро з людини за ніч в готелі або іншому туристичному об`єкті розміщення.
29 червня 2018 р.

У Литві законодавчо обмежили російськомовне телерадіомовлення

Програми російською або будь-якою іншому мовою, яка не є державною в якійсь із країн Євросоюзу, які транслюються в Литві довше, ніж півтори години на добу, треба буде озвучувати на литовській мові.
28 червня 2018 р.

З вересня в Литві перейдуть до штатної оплати праці вчителів

Парламент Литви 71 голосом "за", при одному "проти" і трьох, що утрималися затвердив штатну модель оплати праці вчителів.
28 червня 2018 р.

 

Page generation time: 0.479399 seconds