Нова гонка озброєнь зі США підштовхне Росію до краю прірви, – глава МЗС Литви

25 жовтня 2018 р.

Деякі європейські союзники Сполучених Штатів, зокрема Німеччина, засудили намір глави Білого дому Дональда Трампа вивести країну із Договору про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії. Однак у Литві позицію американського лідера, навпаки, підтримали.

Так, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю Bild зазначив, що заяви Трампа – це "тактичний хід", який є результатом багаторічної критики дій Росії, що порушують умови ракетного договору.

Договір має цінність лише тоді, коли його умови дотримуються обома сторонами. (...) Оскільки Росія не реагувала на критику, США змушені тиснути за допомогою інших засобів, 
– пояснив дипломат.

Досвід показує, що на Росію діють "лише ті аргументи, які супроводжуються натиском", переконаний Лінкявічюс. На думку міністра, Росія сама не дотримується умов договору про РСМД і хоче звинуватити в тому ж самому Захід.

"Однак доказів того, що Європа, США або НАТО порушують ракетні домовленості, не існує", – наполягає міністр.

Глава литовської дипломатії вважає, що новий виток гонки озброєнь зашкодить Росії, тому що "підштовхне її і без того слабку економіку до краю прірви".

Підготували Петро та Анна Олар ( Клайпеда)

Джерело : https://24tv.ua/mizhnarodni_novini_tag1121

 

Page generation time: 0.160503 seconds