Мистецтво об`єднує народи

17 вересня 2017 р.

Колоритно і різномаїтно в Клайпеді 16 вересня проходив VI фестиваль національних культур. Українці на ньому представили два колективи і три стенди з досягненнями майстрів, де важливим акцентом був національний костюм.

Мета цьогорічного фестивалю - представити діяльність національних громад, національні традиції жителям міста Клайпеда. Для участі в концертній програмі фестивалю традиційно запрошують художні ансамблі міських національних громад і гостей.

Свято «День Національних культур» підготували Центр національних культур (директор Олена Буткявічіене) разом з громадами міста, недільними школами і національними творчими колективами. Уже шостий фестиваль проходить за підтримки Клайпедського самоврядування та Департаменту у справах національних меншин при Уряді Литовської Республіки.

Фестиваль включив в свою програму усі теми минулих років: на алеї, яка вела до сцени, глядачі поринули в колорит костюмів, побут і цінності народів, що проживають в Клайпеді. Гості були оточені гостинністю і повагою, а це відразу давало потрібний настрій.

Символом VI фестивалю стала квітка, десять пелюсток якої різні і уособлюють різноманітність культур в єдиній гармонії прекрасного.

На відкритті фестивалю мер міста Клайпеда Вітаутас Грубляускас зазначив  важливість різноманіття національних культур, що вносять їх представники в загальну культуру міста, яке у 2017 році є культурною столицею Литви.

Чудові художні номери дали можливість побувати на батьківщині національних громад: вірмен, білорусів, німців, поляків, татар, українців, латишів, росіян, азербайджанців, євреїв.

 

Українські громади на фестивалі були представлені виступом на сцені учасників вокальних ансамблів «Рушничок» і «Калина» українського культурно-просвітницького центру «Родина». Як зазначила керівник українського культурно-просвітницького центру «Родина» Лідія Тригуб, зараз центр працює над багатьма напрямками, недавно в Клайпеді в приміщенні центру відкрито музей національної культури, працює суботня школа, де вчать дітей продовжувати народні традиції. Крім виступів на сцені «Родина» представила два стенди з виробами умільців і національні костюми ручної роботи.

На стенді громадської організації Клубу традиційної української культури «Просвіта» в цьому році була унікальна виставка фото картин на полотні майстра Олесі Касабової, що в своїх роботах представила багатовікову історію українських вишиванок з різних регіонів України. Вона сама особисто розповідала відвідувачам стенду історію костюмів, їх різноманітність. Цей стенд був незвичайний своїм дизайном і привабливістю. Керівник клубу «Просвiт» Ірена Пятруленіене зазначила, що цю виставку вже побачили в Каунасі та інших містах Литви.

 

Стенди представників національних культур виділялися своїм колоритом і особливостями національної кухні. Смачним та привабливим був стенд азербайджанської громади, білоруської і єврейської, що збирали багато відвідувачів.

Усім присутнім на цьому святі вдалося долучитися до життя тих народів, представники яких мовою пісень і танців зуміли розповісти про улюблений край, батьківщину своїх предків. Артисти зуміли передати почуття гордості за свою історичну батьківщину, одночасно бажаючи миру і процвітання рідній Литві, яка об'єднала народи, що тут проживають.

Почесним учасником фестивалю стала заслужена артистка України Ленара Османова, танцювальний колектив «Sudmalinas» м.Гробиня (Латвія) і вже не вперше був ансамбль танцю «Крижачок» з Мінська (керівник Ігор Музалевский).

Ці талановиті виконавці з сусідніх країн підтримали представників своїх національних культур і подарували литовському фестивалю свою феєричну творчість. 

Об'єднані мистецтвом народи, відчували себе однією великою і дружною сім'єю - як учасники, так і гості фестивалю. Творці цього фестивального свята подарували радість, позитивні емоції, захват, незабутні враження. І стало вже доброю традицією, що пісня і танець - прекрасний засіб пізнати культуру інших народів. Для жителів портового міста цей фестиваль став чудовою нагодою представити і показати себе, а головне - ще раз підтвердити, що в різноманітті і взаєморозумінні наша сила і успіх.

Анна і Петро Олар (Клайпеда, Литва)

Світлини авторів. Відео про фестиваль:

https://www.youtube.com/watch?v=zAY8PB8DQHA

 

Page generation time: 0.027172 seconds