Майже 30 років святі Володимир та Ольга є у Ватикані

25 листопада 2018 р.

У ватиканському соборі Святого Петра є вівтар святого Еразма, з боків якого знаходяться мозаїчні зображення святих Володимира і Ольги. Щоправда згадок про них немає в путівниках і вони не призначені для загального огляду, оскільки ця капела, яка розташована за знаменитою статуєю святого Петра, відведена для сповідей і завжди відкрита для туристів. Однак сам факт, що в головному католицькому храмі шануються наші великі святі, є гідним уваги. Як відомо, святі Володимир і Ольга відносяться до святих єдиної церкви, тобто до розколу 1054 року. У цьому сенсі вони не є чисто православними святими і шануються також католицькою церквою.

Мозаїки святих Володимира і Ольги були подаровані собору святого Петра на честь тисячоліття хрещення Руси-України українським греко-католицьким священиком Василем Лостеном з американського міста Стамфорд.
Автором мозаїк - італійський художник професор Уго Маццеі, відомий тим, що створив численні мозаїки для різних храмів. Обидві мозаїки створювалися одночасно під керівництвом професора Вірджиліо Кассіо, технічного директора Ватиканської студії мозаїки. Роботи були закінчені 17 серпня 1989 року.

Урочисте відкриття мозаїк, у ході якого їх освятив особисто Папа Римський святий Іоан Павло ІІ, було приурочене до 1000-ліття Хрещення Київської Русі-України. Мозаїки стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці світу — соборі святого Петра, серці Вселенської Церкви.

Підготували Петро та Анна Олар.

На фото: мозаїчна ікона великого князя київського святого Володимира із зображенням тризуба.

Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/07/214912

Page generation time: 0.031053 seconds