Литва вшановує і згадує жертви голодоморів в Україні

25 листопада 2017 р.

 

Четверта субота листопада - День Пам'яті Жертв Голодоморів.

Світла і вічна пам'ять жертвам всіх Голодоморів, всім померлим.

25-го Листопаду (як і щорічно) в Каунасі, Вільнюсі Клайпеді та інших містах Литви вшанували і  згадали жертви Українських Голодоморів. У Вільнюсі, на вул. Ауку (Жертв) біля Пам'ятника Радянських Репресій запалили Пам'ятні Свічки. З них виклали форми Українського Тризубу і Литовських Гедимінових Стовпів, які не тільки неймовірно схожі, але і мають глибоке історичне коріння.

Наші друзі литовці вшановували цю сумну дату під девізом: - Єднаймося зі всією Україною  (Vienijamės su Ukrajina). Це знак співчуття з болем України. Сьогодні багато українців та литовців у своїх містах та селах запалили, у вікнах своїх осель, свічки у знак пам’яті про жертви голодоморів та єднання з Україною!

Впродовж суботнього дня вшанували пам’ять убієнних спільною молитвою, запаливши свічки пам’яті, покладали колоски та квіти до пам’ятника Жертв радянської окупації.

До учасників скорботної ходи у Вільнюсі звернувся Посол України в Литві Володимир Яценківський, який наголосив на тому, що в історії України та Литви є багато спільних сторінок, у тому числі трагічних – геноцид двох народів, організований радянським тоталітарним режимом.

Вшанувати пам'ять жертв голодоморів прийшли працівники Посольства України, директор литовського Музею жертв геноциду Єугеніус Пейкштяніс, священики з храму Пресвятої Трійці міста Вільнюса, представники української громади, литовської громадськості, українські студенти, а також небайдужі литовці, що  в серці розділили біль українців.  Напередодні у Сеймі Литовської Республіки було відкрито тематичну виставку «Знищені голодом: невідомий геноцид українців», підготовлену Посольством України в Литві, та активом української громади Вільнюса.

В Каунасі та Клайпеді українці разом з литовцями запалили свічки пам'яті. І навіть незважаючи на дощ, що був символом болю та скорботи за невинними жертвами голодоморів молились за їх душі, і за те щоб такий геноцид не повторився більше на Землі.

Петро та Анна Олар ( Литва, Клайпеда)

Світлини Юазаса Валюшайтіса та авторів

 

Page generation time: 0.033160 seconds