Литва святкує 100-річчя відновлення держави

6 лютого 2018 р.

У Вільнюсі  буде проведена серія культурних подій. Один з найважливіших моментів – це увага до Акту Незалежності Литви, підписаного у Вільнюсі 16 лютого 1918 року. Також, протягом року у столиці відбуватимуться виставки, концерти, безкоштовні екскурсії вулицями столиці, у яких оживе дух 1918 року, а влітку тут лунатимуть пісні, приурочені 100-річчю відновлення держави.

Один з найбільш унікальних проектів, що невдовзі зможуть випробувати та оцінити туристи – подорож у часі у Вільнюс початку ХХ ст. Адже з 9 по 18 лютого ц. р. вулиці, готелі та бари Старого міста Вільнюса зміняться таким чином, щоб відобразити унікальний вигляд міста початку XX ст. З’являться таблички зі старими назвами вулиць, а ресторани запропонують страви притаманні тій добі.

Туристи зможуть скористатися послугами гіда, та пройтись історичним маршрутом, спеціально підготовленим з нагоди сторіччя відновлення Литовської держави. Вони матимуть можливість самостійно подорожувати місцями, що пов’язані з найважливішими подіями початку ХХ ст., а також з відновленням Литовської держави. Гостей Вільнюса, які бажатимуть дізнатися більше про тогочасну історію, запросять взяти участь в екскурсіях під супроводом професійних гідів.

Вінцем відзначення сторіччя відновлення Литовської держави буде святковий концерт «Співаю Литві», що відбудеться на Кафедральній площі 16 лютого. Надвечір, одну з головних вулиць міста Вільнюса – проспект князя Ґядиміна – освітить полум’я багать: від Сейму до Кафедральної площі запалає 100 святкових багать, що будуть символізувати сто років існування відновленої Литви.

Анна та Петро Олар (Вільнюс)

Page generation time: 0.040756 seconds