Литовське кіно в Парижі

26 листопада 2017 р.

 

Після трьох років переговорів на цьому тижні було укладено угоду між Литовським кіноцентром, Посольством Литовської Республіки в Французькій Республіці та однією з найбільших кіно бібліотек у світі, Cinémathèque Française, що знаходиться в Парижі. Литовська кінопрограма, яка триватиме майже місяць, почнуться в січні наступного року.

Ретроспектива литовського кіно складатиметься з більш ніж 30 творів, вибраних Кероліною Малевіль, програмістом для Cinémathèque Française. Відомий французький кінокритик Арно Ей описав цю програму як дивовижну, різноманітну і варто відкрити. Його яскравим акцентом стануть фільми визнаних литовських кінорежисерів Йонаса Мекаса та Шарунаса Бартаса. Глядачі також побачать збірку документальних фільмів з 1990 по теперішній час, короткі фільми та мультиплікаційні фільми останніх років, класичні литовські кіно та ігрові фільми, створені в незалежній Литві.

"Презентація цієї кінопрограми французького кіно спільноти є великим досягненням і визнанням литовського кіно. Це велика честь увійти у престижну французьку кіноіндустрію. Робота з розробниками кінобібліотеки дозволила по-іншому поглянути на наше кіно, а ретроспектива охоплює кілька поколінь художників, різні жанри та стилі. Ми щасливі, що зможемо таким чином розпочати рік литовського століття », - говорить директор київського центру Литви Роланда Ківтаускас.

"Я не сумніваюсь, що ця співпраця між Литовським кіноцентром та Паризькою кіно бібліотекою перетвориться на довготривалі відносини і надалі відкриє двері для більшості литовських директорів представити свою роботу у всесвітньо відомій культурній установі. Важливо, що саме кіно стане циклом культурних подій, приєднуючись до всіх напрямків мистецтва, присвячених 100-річчю відродження Литовської держави, що висвітлить досягнення литовських художників французькій культурній спільноті та нашій країні буде презентована в першу чергу як країна, яка плекає виняткові художні традиції, творчість та динаміку культурного життя », - зазначає ініціатор проекту, Культурний аташе Литви у Франції Віда Гражєне.

Детальна програма буде опублікована наприкінці року після узгодження остаточних акцентів програми. Ретроспектива литовського кіно в Парижі розпочнеться 15 січня 2018 року. Програма організована Литовським кіноцентром у співпраці з Посольством Литовської Республіки в Французькій Республіці. 

Підготував Петро Олар ( за матеріалами литовських ЗМІ)

http://www.lietuva.lt/100/en/lithuania-celebrates-

Page generation time: 0.065359 seconds