Круглий стіл: «Трудова міграція: виклики для України»

6 грудня 2018 р.

У Київському національному медіа - центрі «Територія реформ» експерти, вчені та громадські діячі обговорювали важливу проблему України та світу. Організували західКиївський прес-клуб, Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Учасники круглого столу шукали відповіді на актуальні питання та їх вирішення. Зокрема було зосереджено увагу на таких важливих питаннях.

-       Причини трудової міграції. загрози переходу міграції економічної (з метою заробітку) на остаточну (переїзд на постійне місце проживання)

-       Наслідки трудової міграції для економіки України.

-       п’ята хвиля міграції – освітня, стратегічна загроза.

-       Політика «заохочення». Як інші країни стимулюють трудову міграцію в Україні: програми лояльності, безкоштовна освіта та перекваліфікація, пільгові умови життя та працевлаштування.

-       Способи вирішення проблеми трудової міграції. Державні інституції, роботодавці, профспілки, неурядові організації – співпраця заради порятунку та розвитку національної економіки.

На круглому столі виступили фахівців з цих питань Василь Костриця, заст. голови об’єднання організацій роботодавців України,Станіслав  Сташевський,  перший віце-президент Будівельної палати України, Ірина Прибуткова, провідний науковий співробітник, доктор економічних наук, професор інституту соціології НАН України, Андрій Гайдуцький, доктор  економічних наук, В’ячеслав Рой, голова профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, Ольга Балакірєва, зав. відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАНУ та інші. Було пряме включення з Литви, на запитання учасників круглого столу та про досвід Литви розповів Петро Олар – керівник інформаційного центру Київського прес клубу “Україна плюс” в Литві. 

Більш детально за посиланням у записі прямої трансляції: https://youtu.be/lQadyLohCWM

 

 

Page generation time: 0.072234 seconds