Круглий стіл «е-врядування: штучний інтелект – як трамплін для розвитку та інструмент демократії»

12 грудня 2018 р.

ДИСКУСІЙНА ПАНЕЛЬ «е-врядування: штучний інтелект – як трамплін для розвитку та інструмент демократії»

Корупція, бюрократія, криза довіри до влади, стримування економічного розвитку - чи є «чарівна паличка» здатна одним помахом ліквідувати усі ці проблеми? Світова практика свідчить, що смарт-рішення можуть якщо не побороти, то суттєво зменшити об'єми таких «слабких місць» . Як Е-урядування спрощує комунікацію між державою та громадянами і бізнесом. Чому штучний інтелект - драйвер економіки. Та чи здаті ІT рішення відучити українців красти? Чи здатна е-демократія трансформувати країну?

Європейський досвід електронного урядування – Україні

Втілення в життя системи е-урядування – це реальна можливість підняти спілкування в діловій сфері на якісно новий рівень, адже воно є одним із найдієвіших інструментів розвитку інформаційного суспільства. Європа є лідером у галузі розвитку е-уряду. Серед пострадянських країн найвищі місця в рейтингу займають країни Балтії. Незмінно очолює п’ятірку кращих Естонія та Литва. В Естонії нині весь процес «спілкування» між громадянами та державою може відбуватися виключно в електронному вигляді й ніяк інакше. Естонії було простіше впроваджувати таку систему: окрім політичної волі керівництва країни, була присутня прогресивна законодавча база та економічні умови.

У включені з Литви беруть участь Саулюс Маскялюнас Голова правління Литовської коп'ютерної спільноти і замісник директора і науковий співробітник Інституту науки данних та цифрових технологій Вільнюского університету і журналіст київського прес-клубу в Литві Петро Олар.

 
Page generation time: 0.047846 seconds