Країни Балтії - не "колишні радянські республіки»

15 вересня 2017 р.

Глави дипмісій Естонії, Латвії та Литви направили головному редактору французької газети Le Monde Люку Броннеру лист з проханням надалі не називати їх країни в матеріалах видання «колишніми радянськими республіками».

У своєму листі дипломати Імантс Ліегіс, Далюс Чекуоліс і Алар Стрейманн відзначили, що «їх країни в 1940 році не вступали до складу Радянського Союзу добровільно, але були включені в нього в результаті військової анексії». З цієї причини «велика частина країн світу, в тому числі Франція, ніколи не визнавала анексію Балтійських країн». Дипломати також підкреслили, що після розпаду СРСР в цьому регіоні не виникли нові держави, що всі три Прибалтійські республіки не були створені з нуля, а відновили незалежність і декларували спадкоємність своїх держав.

«Ми були б вкрай вдячні, якби в ваших статтях паче не використовувався термін« колишні радянські республіки », оскільки таким чином наведені вище історичні та визнані на міжнародному рівні факти були б відображені належним чином», - йдеться в листі.

Приводом для листа стала опублікована стаття про боротьбу Фінляндії з «російської гібридної загрозою», де Естонія, Латвія і Литва були вказані як «колишні радянські республіки».

Треба сказати, що це вже не перше звернення представників дипмісій Балтійських країн з аналогічним проханням. На початку січня цього року посли попросили ЗМІ Німеччині не називати Латвію, Литву й Естонію колишніми радянськими республіками. Тоді звернення було викликано рубрикою порталу новин ZEIT ONLINE «Спадщина Радянського Союзу». У листі, адресованому порталу, говорилося, що Балтійські держави в Радянському Союзі виявилися не з власної волі, були окуповані і анексовані, що Балтійські держави не були створені з нуля після краху Радянського Союзу, а відновили незалежність, перервану під час окупації. Тому Балтійські держави не є наступниками права і державності Радянського Союзу і юридично, і політично не можуть називатися колишніми радянськими республіками.

«Ми хочемо звернути увагу на те, що визначення Балтійських держав як« наступників державності Радянського Союзу »не є історично справедливим, і є неточним також і в сенсі міжнародного права», - відзначили посли.

 Анна і Петро Олар ( Клайпеда, Литва)

за матеріалами литовських ЗМІ

Page generation time: 0.024044 seconds