Йонас Охман: “Разом до перемоги”.

14 січня 2019 р.

На прохання поділитись з українцями враженнями від телемарафону і телемосту Литва – Україна ексклюзивно відповів Йонас Охман, Голова міжнародної волонтерської організації «Blue/Yellow».

Йонас Охман: Найголовніше - Ви можете змінювати свою долю, свою країну. Ми разом дійдемо до Перемоги. Є таке благословення і прокляття, що я дуже сильна людина. Я можу щось зробити. Ви сидите і розумієте, що можете щось зробити, змінити щось, це моя мотивація допомогти воюючим державам. Наша команда Blue / Yellow організувала традиційний концерт "Разом до перемоги". Зібрані кошти будуть витрачені на українських військовослужбовців і людей, що проживають на передовій. Кожен зміг і може далі приєднатися до неї, зателефонувавши 1406 і пожертвував 2 євро. В ефірі ми обговорили ситуацію в Україні, на фронті. Мене запитують: "Коли Ви останній раз були в Україні?", – я там завжди серцем і душею, а фізично був в грудні. Зараз ми зробили концерт, показали, що могли збудили людські серця до солідарності з Україною і скоро поїду знову. Але справа в тому, що ми працюємо для цього щодня. Я кожен день, реальний. Я спілкуюся, роблю щось, поєдную щось. Ніякої потреби бути там фізично щодня і кожний час. Тим більше, що є інтернет - це потужна річ. Є люди, з якими ми працюємо, довіряємо, і ми можемо щось передати, не обов'язково бути там. Іноді відстань і така відсутність в Україні також добра. На відстані ти інакше думаєш. Є кілька тенденцій, про які я розповім. Війна змінюється, а це означає, що ми також повинні орієнтуватися на неї і знаходити власний доступ, змінювати наш спосіб роботи, назвемо це так. Ось і все виходить. Навіть наш концерт і цей телемарафон, який надіюсь ви бачили, є нова форма наших впевнених кроків до перемоги. Ви все бачили і можете самі зробити висновок.

На благодійному концерті-телемарафоні на підтримку України та її армії, який проходив на литовському телеканалі LRT, було зібрано більше €112 тисяч. Телеконцерт тривав з 21:00 до 24:00 на литовському телеканалі LRT. Виступали відомі артисти. Хедлайнером заходу була група KAZKA з хітом «Плакала». Був організований телеміст з українською студією телеканалу «Прямий», а також українськими містами, зокрема Авдієвкою та Маріуполем.
Кожен дзвінок на короткий литовський номер телефону 1406 означав пожертву в €2 на допомогу українській армії. Всього за три години було зібрано більше 112 тисяч євро.

Серед інших на заході виступили голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, перший очільник Литовської республіки після поновлення її незалежності Вітаутас Ландсбергіс, а також посол України в Литві Володимир Яценківський. Захід, організаторами якого виступили міжнародна волонтерська організація «Blue/Yellow» та Литовське національне радіо і телебачення, був приурочений до 28-ї річниці Дня захисників свободи – трагічних подій у Вільнюсі 13 січня 1991 року. Телемарафон пройшов під патронатом Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє.

Під час телемарафону у прямому ефірі виступили найвідоміші литовські виконавці, які представили музичні твори литовською та українською мовами, зокрема, пісню «Плакала» українського гурту «Казка». Глядачам демонстрували сюжети з постраждалих унаслідок російської агресії населених пунктів України, інтерв’ю з їхніми мешканцями, українськими військовими, які проходять службу на сході нашої держави.

Пролунав запис відеозвернення Президента Литовської Республіки Д.Грібаускайтє. З промовами до учасників акції звернулись Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс, Головнокомандувач Збройних сил Литви генерал-лейтенант Йонас Вітаутас Жукас, перший голова Парламенту незалежної Литви Вітаутас Ландсбергіс, голова волонтерської організації «Blue/Yellow» Йонас Охман, Генеральний директор «LRT» Моніка Гарбачаускайтє-Будрєнє. У заході взяв участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною. У своєму виступі Посол подякував литовському народові за тверду позицію і активну підтримку України у її боротьбі з російською агресією.

Участь у телемарафоні взяли також представники МЗС ЛР, Міністерства оборони ЛР та Збройних Сил ЛР, депутати Сеймаса ЛР, представники литовського політикуму, акредитованого в Литві дипкорпусу, широкі кола литовської громадськості, представники Посольства України в Литві, української громади м. Вільнюса, УГКЦ Пресвятої Трійці м. Вільнюса, українські військовослужбовці, які проходять навчання у Литві, група учнів українського класу, які повний учбовий рік за підтримки Уряду ЛР проходять навчання у Литві, українські учасники трагічних подій 13 січня 1991 року у м.Вільнюсі, інші гості.

Лише за три години проведення телемарафону від глядачів надійшло понад 110 тисяч євро для їх передачі у якості гуманітарної допомоги для потреб східних регіонів України, які постраждали внаслідок російської агресії. Отримувач коштів – міжнародна волонтерська організація «Blue/Yellow», що надає допомогу українським військовим, їхнім рідним та близьким, дітям, які втратили батьків, постраждалим від військових дій громадам.

Йонас Охман: Наша акція то не перше, що ми робимо. Адже війна в Україні йде не перший рік. Простіше сказати, що Росія - це бандитська країна, треба щось робити більше і конкретніше. Це наш головний напрямок, тому що говорити легко. Так роблять політики, але за словами повинна бути справа. Ми допомагаємо ще з Майдану, я нормальна людина і моє громадянське поняття таке, що треба зараз не відкладаючи і так, щоб було добре. А що важливо і як, це питання кожного конкретного дня. Державність в мені сильна я є по духу державний громадянин і патріот.

В Україні я бачу, що багато хто говорить красиво і патріотично, а де плоди цих розмов. Я народився громадянином Швеції, і ви повинні зрозуміти, що державність в мені сильна, вроджена. Так для мене головне, як ти допомагають державі, а не держава тобі. Це поняття  я розумію так: якщо не я - то хто?

Війна все це робить гостріше, хто ти з ким ти, і якщо це знаєш, тобі легко. А якщо там не знаєш, а різні поняття та напрямки як руський мір, Новоросія, люди втрачають орієнтири їм важко, і це в першу чергу відсутність інформації. Цим ми активно займаємося, щоб люди знали істину, правду, якою вона є там і яку знають люди, кого полум’я війни обпекло.

Вчора ми показали, що пожертви в два євро можуть об’єднати людей, дати їм віру, що разом ми сильні. Це нас і об'єднує. Мені прикро, що в Україні є багато майже два мільйони   багатіїв-мільйонерів, але у них інша логіка, вони можуть таку суму, як ми зібрали вчора всією Литвою, за вечір пропити в якомусь африканському або азіатському ресторані.

Ми почали, робимо і говоримо давайте зробимо, а коли виходить вже втретє повторюємо. А зібрані гроші будемо використовувати адресно прозоро і справедливо. Частину зібраних коштів передамо тим, що потребують - це діти, люди похилого віку з охоплених вогнем війни на українській землі. Частину грошей ми передамо військовим, та їх сім'ям. Це буде справжня гуманітарна допомога і не ми вирішуємо, що потрібно в першу чергу, а вирішують ті кому ми передаємо особисто, частину зібраних коштів. У нас акція не обмежується тим, що хтось інкогніто переслав на прямий номер два євро і забув, це не так, ми інформаційно просвітили людей, як це було можливо, словом, піснею. Так, робили це щиро і не складно бо допомагали нашим братам, які зараз в біді. Був випадок, коли один литовський бізнесмен підійшов до мене і передав 10 тисяч євро, є люди що дають навіть в цей марафон 100 євро і навіть більше. Сума яка була зібрана і на екрані зафіксована 112 тисяч євро, це на момент прямої трансляції. До нас на рахунок, який знають багато, приходить перекази від людей які не встигли під час трансляції допомогти, або це просто ті люди, хто хоче допомагати постійно не тільки під час однієї акції.

Я хочу сказати і тим українцям, що були в цей час в окопах або під обстрілами. Ми з Вами і це є наша інформаційна війна. Я розумію, що не всі ще оцінили значення Майдану і які сили у Вас є. Найголовніше Ви можете змінювати свою долю, свою країну. Ми разом дійдемо до Перемоги.

На жаль, я зараз не маю часу займатися своєю професією, режисурою кіно, але я збираю матеріал і вірю, що фільм про перемогу України буде і ми його зробимо і побачимо його скоро.

Діалог з Йонасом Оманом - Головою міжнародної волонтерської організації «Blue/Yellow» провів Петро Олар, журналіст порталу Україна плюс ( Литва)

Page generation time: 0.077731 seconds