Intermarium-tours – литовсько-український проект постіндустріального туризму

19 квітня 2016 р.

Ігор Каганець на Народному Оглядачі відкиває день завтрашній в туризмі

 Джерело: http://ar25.org/article/intermarium-tours-lytovsko-ukrayinskyy-proekt-postindustrialnogo-turyzmu.html

Литовське місто Таураге чекає українських туристів, є тут багато бажаючих поїхати історичними дорогами Гедеміновичів в Україні

Cистема постіндустріального туризму, або пост-туризму.

Вгору просування - без краплі вагання!

Ми вже знаємо, що «центрами кристалізації», або «зернами» цивілізації Міжмор’я є демоси – самокеровані спільноти чисельністю від 5 до 150 осіб. Тобто демос – це не просто група прихильників Міжмор’я, а структура, в якій є голова, скарбник, суддя, радник і захисник. Для того, щоб демоси могли ефективно взаємодіяти, вони повинні бути персонально знайомими між собою.

Від телемостів до знайомств у реалі

Перший рівень знайомства забезпечує телемережа Intermarium-TV – система постійно діючих телемостів. Ці телемости можуть транслюватися в живому ефірі, а на їх основі можна робити навчальний відеопродукт, корисний і цікавий для всієї телемережі.

Другий рівень взаємодії демосів забезпечує система постіндустріального туризму. Якщо дуже стисло, то індастріал – це соціальна мегамашина, ультраіндастріал – це комп’ютеризована соціальна мегамашина, а постіндастріал – це соціальний організм.  

– Як це проявляється в туризмі?  

Індустріальний і ультраіндустріальний туризм

Туризм індустріальної формації має три головні особливості.

1. Туристична компанія розробляє стандартні програми подорожей, а турист є пасивним і відчуженим учасником цього «конвеєра».

2. Подорожі розраховані на пасивний відпочинок, оскільки вважається, що найкращий відпочинок для «живої гайки» – відключитися від реальності.

3. Подорожі тягнуть матеріальні втрати, передусім фінансові. Тобто від індустріального туризму людина матеріально не здобуває, а втрачає.

В ультраіндустріальному туризмі відбувається те ж саме, тільки з ілюзією «індивідуального підходу». Наприклад, людина знаходить на сайті оголошення про садибу «зеленого туризму» і відпочиває в окремому будиночку. У відвідувачів і господарів нема нічого спільного: та ж сама відчуженість індустріального конвеєра, тільки в масштабах окремо взятої садиби.

Постіндустріальний туризм

Як ми вже знаємо, постіндустріальна формація повністю заперечує свою попередницю. Це яскраво виявляється у трьох головних особливостях постіндустріального туризму.

1. Туристичні подорожі розробляються спільно обома демосами – приймаючим і гостюючим. Тобто обидві сторони є активними творцями процесу. Тури завжди унікальні, пристосовані під поточні потреби і можливості демосів.   

2. Постіндустріальний туризм – пост-туризм – орієнтований не на пасивний відпочинок, а активний розвиток. Після кожного проведеного туру обидві сторони стають здоровішими, розумнішими, свідомішими, згуртованішими.

3. Кожний тур дає обом сторонам конкретні матеріальні набутки: корисні знайомства, ділові зв’язки, гонорари за виконані роботи, інвестиції у спільні проекти тощо.

Інфраструктурні «вузли» пост-туризму

Новий туризм має свою інфраструктуру: інформаційні сайти, транспортні засоби, садиби або міні-готелі, системи зв’язку, пункти прокату тощо. Головними «вузлами» є садиби зеленого туризму, орієнтовані на реалізацію постіндустріальних тенденцій: від оздоровлюючого харчування до прямої участі у спільних проектах.

Садиби пост-туризму позначаються терміном «постіндустріальний монастир» («моно» – цілісний, самодостатній, «стер» – стрімкий, рухливий, динамічний) або «вара» («твердиня святості», «Ноїв ковчег»). Їхнє надзавдання – піднесення усіх присутніх, господарів і гостей, у Простір волі.

Садиби пост-туризму доцільно позначати символом «вара» (настінна табличка, прапор, хоругва, бігборд) і відповідним пояснюючим написом.

Прапор Міжмор’я з символом Вара

У залежності від можливостей вари (швидкісний інтернет, живе харчування, комфорт, активний відпочинок, аура святості) їй можна присвоювати відповідну кількість «блискавок» (руна Соул, або Сонце) – подібно до «зірочок» в індустріальних готелях.

Intermarium-tours – перша ластівка

Пілотним проектом нового туризму є українсько-литовська ініціатива Intermarium-tours, адже Міжмор’я – це сучасне відродження на вищому рівні Великого князівства Литовського.

Уже з травня 2016 року ми починаємо постіндустріальні тури – для знайомства в реалі прихильників Міжмор’я, дослідження спільних коренів української і литовської культур, пізнання особливостей національних характерів, розвиток наукових, політичних і бізнесових проектів.

До праці, друзі!

Запрошую прихильників Цивілізації Міжмор’я висловлювати у коментарях своє бачення пост-туризму. Давайте пропозиції щодо своєї участі у системі Intermarium-tours!

Особливо цікавлять ідеї від господарів садиб та міні-готелів, власників автотранспорту, фрілансерів, керівників та учасників інноваційних проектів, а також представників українських компаній, зацікавлених у литовських та американських інвестиціях.  

Приклад постіндустріального туризму - Арійський фестиваль у Східниці.

Наші інтереси: 

Постіндустріальний туризм - це система живої взаємодії демосів, яка поєднує психофізичне відновлення, навчання, роботу, знайомства, гру! 

В тему: 

Народна політика Міжмор’я, або чому мало надії на українських політиків

Ресурси постіндустріальної цивілізації: звідки їх брати?

Телеміст Україна–Литва стартапу Intermarium-online на Майдан ТБ (відео)

Intermarium-TV – телемережа демосів, або постіндустріальне телебачення 3.0

Intermarium-online – інтернет-сервіс для заснування Співдружності Міжмор’я силами громадянського суспільства

Телеміст Київ - Івано-Франківськ: пробне включення Intermarium-TV

 

Curtain wall. Lubart's Castle. Lutsk (Луцкий замок (замок Любарта)

Page generation time: 0.029002 seconds