Дубки в честь визначних поетів України та Литви стануть відомі в Клайпеді

18 грудня 2018 р.

У литовському місті Клайпеда сьогодні відкрили відновлену меморіальну плиту у парку Саюдіса, на якій викарбовано: що 17 квітня 2014 року українські та литовські активісти посадили дубки в честь 300 річчя від дня народження та класика литовської літератури поета Крістійонаса Донелайтіса та 200 річчя українського поета Тараса Шевченка.

Ці дубки вже п’ятий рік піднімаються в небо та вростають в литовську землю символізуючи шану генієм наших народів.

На відкриті відновленої меморіальної плити в Клайпеді зібрались члени української громади, литовські літератори та представники центру національних культур . Біля меморіальної плити говорили про світове значення творчості великих синів наших народів, а також їх вірші прочитали Нійоле Пузанаускенє та Леонід Трегуб.

Промовці також зазначили, що вшанування пам’яті висадженими дубками має символічний образ для наступних поколінь. А ця пам’ятна плита нагадає туристам та жителям міста Клайпеда про великих синів Литви та України в честь яких виросте алея дубів. Ініціаторами вшанування пам’яті посадженими деревами в парку стали Юозас Шікшняліс - голова спілки письменників Клайпеди та Леонід Трегуб голова асоціації прибалтійських українців.

Підтримку у відкритті меморіальної плити надала мерія Клайпеди та з Посольство України в Литовській республіці, а встановили її члени Асоціації прибалтійських українців.

Петро Олар ( Клайпеда)

 

Page generation time: 0.031257 seconds