Ціна на електроенергію в Литві знизилася на 17 процентів

25 березня 2017 р.

У литовській зоні торгів біржі Nord Pool  електроенергія коштувала 29 євро за мегават-годину - це була найнижча середня ціна на ринку в цьому році.

 "У зв'язку з рясними опадами і повінню латвійські ГЕС продовжували збільшувати обороти виробництва. Оскільки наземна лінія електропередачі між Панявежіс і Айзкраукле ремонтується, в Латвії середня ціна на електроенергію була на 1 євро за мегават-годину нижче, ніж в Литві. У Балтійських країнах зростало виробництво на вітряних установках, а виробництво на ТЕС знизилося більш ніж на одну п'яту "- йдеться в повідомленні Litgrid.

 Литовці зниження цін ще не помітили, і в платіжках, як і раніше за 100 кіловат приходиться платити більше ніж 12 євро. Але всі живуть надією, бо парк вітроелектростанцій та сонячних колекторів з кожним днем збільшується.

На минулому тижні в Литву імпортовані три чверті спожитої електроенергії, з якої майже половина була поставлена ​​з Латвії, Естонії та Фінляндії, 25% - зі Швеції, а 26% - з третіх країн. України серед постачальників немає.

 Ганна Агішева (Клайпеда)

 (за повідомленями литовских ЗМІ)

Page generation time: 0.037726 seconds