Через податкову реформу в Литві масово мінятимуть трудові угоди

28 грудня 2018 р.

З 1 січня в Литві вступають в силу податкові зміни, в результаті яких зарплата кожного працівника "на папері" буде збільшена в 1,289 рази. Для таких змін не потрібен підпис працівника на папері, однак роботодавець повинен інформувати працівників про зміни до Нового року, про це повідомив портал https://www.delfi.lt

З 1 січня 2019 року в Литві об'єднують податки роботодавця і працівника. Тому збільшиться тільки зарплата "на папері", зарплата "на руки" залишиться колишньою. Трудові договори повинні змінити до 1 січня. "Перераховану зарплату будуть платити вже з січня 2019 року. Увагу роботодавців звертають на те, що після перерахунку, зарплата" на руки "змінюватися не повинна", - вказала юрист адвокатської контори Glimstedt Лаура Тункявічюте.

Люди з невеликими зарплатами і емігранти повинні цікавитися: у третини гроші в пенсійні фонди не відраховують. Державна інспекція з праці вказала, що є два способи зміни трудових угод : один спосіб це підписання нової угоди до 1 січня 2019 року, інший - змінити угоду в односторонньому порядку і вручити працівнику другий примірник, інформувати про нововведення і отримати доказ інформування працівника. Працівників про зміни можна інформувати і по електронній пошті. Фахівці інспекції вказали, що якщо після перерахунку компанія буде округляти отриману суму, то краще округляти в більшу сторону. Є й винятки - випадки, в яких угоди не змінюють і інформувати про це не потрібно. Наприклад, якщо в угоді не вказано конкретний розмір зарплати. Не треба міняти трудові угоди і з тими працівниками, яким платять не конкретну суму, а у вигляді інших розмірів (в такому випадку перераховують ці розміри). Наприклад, зазначено, що платять мінімальну зарплату, мінімальну суму в годину. Ці розміри з Нового року зміняться і складуть - мінімум 555 євро, в годину - 3,39 євро. Роботи у бухгалтерів буде чимало до кінця січня, оскільки до 31 числа треба поміняти всю документацію компанії, перерахувати розміри зарплат, накази про призначення премій, надбавок і правила, систему оплати праці, якщо така існує. У новій системі оплати праці до 31 січня повинні вказати нові тарифи внесків в "Содра", нові тарифи прибуткового податку - від 15 до 20% і т.д.

Підготували Петро та Анна Олар

Джерело: https://ru.delfi.lt/news/live/iz-za-nalogovoj-reformy-massovo-budut-menyat-trudovye-soglasheniya.d?id=79971141

Page generation time: 0.282357 seconds