Біля посольства РФ в Литві - протести проти агресивних дій Росії в Керченській протоці

26 листопада 2018 р.

Один з протестів організувала Ліга молодих консерваторів, приблизно 15 молодих людей з прапорами України та НАТО скандували гасло, присвячений українським героям. "Ми самі знаємо, що означає російська агресія, тому ми хочемо висловити підтримку Україні і голосно заявити, що так чинити не можна", - сказала журналістам голова Вільнюського відділу Ліги молодих консерваторів Емілі Балодіте.

Учасники протесту також тримали плакати з написами "Ні Путіну" і "Стоп політиці Кремля". Висловити протест проти дій російської сторони в сквер Бориса Нємцова прийшли представники литовського Руху лібералів. - Важливо показати, що Україна не одна, що ми її підтримуємо і російська агресія, яка зараз відбувається в Азовському морі, не буде прийнята спокійно, - пояснив DELFI представник Руху лібералів Кароліс Стасюкенас.

Крім громадян Литви в акції взяли участь російські активісти, які отримали в Литві політичний притулок. Важливим моментом стала заява Форуму вільної Росії, яке на акції згадав організатор Форуму Іван Тютрін. - Ми позначили вчорашні дії російських чекістів в Керченській протоці як черговий акт міжнародної агресії Росії проти України. Це грубе порушення міжнародних норм права, і ми закликаємо міжнародне співтовариство до більш жорсткої реакції по відношенню до Кремля. Сам текст заяви опублікований трохи раніше на сайті Форуму вільної Росії. У ньому зазначено, які саме норми міжнародного права були порушені Російською Федерацією під час нападу на українські судна. "Напад на українські кораблі є прямим порушенням міжнародного права. Відповідно до частини 1 статті 2 Договору між Російською Федерацією і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки, торгові судна і військові кораблі, а також інші державні судна під прапором Російської Федерації або України, експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі і Керченській протоці свободою судноплавства. відповідно до статті 4 зазначеного договору, суперечки між сторонами, пов'язані з тлумаченням і застосуванням даного договору, вирішуються шляхом консультацій і переговорів, а також іншими мирними засобами за вибором сторін. А преамбула даного договору ясно вказує, що всі питання, які стосуються Азовського моря і Керченської протоки, повинні вирішуватися тільки мирними засобами спільно або за згодою Росії та Україна. Даний договір підписаний Російською Федерацією і діє до сих пір ", - сказано в заяві. Активну участь в акції біля російського посольства взяли члени "Руського європейського руху" - організації, що об'єднала політемігрантів у Вільнюсі. Як вважає лідер руху Данило Константинов, діями в Керчі Росія намагається створити черговий виток напруги. - Ми знаємо, що рейтинг Путіна падає, в Росії погіршується економічна ситуація. Тому вони шукають чергові нові приводи, щоб змістити фокус уваги суспільства з Росії зовні, на конфронтацію із Заходом, - вважає Константинов.

 Підготували Петро та Анна Олар 

Джерело:https://ru.delfi.lt/news/live/u-posolstva-rf-v-litve-protesty-protiv-agressivnyh-dejstvij-rossii-v-kerchenskom-prolive.d?id=79692151

Page generation time: 0.063492 seconds