Про час, який обрав нас

16 серпня 2017 р.

  

 

Думки литовського філософа і публіциста Томаса Вілускаса (Tomas Viluckas) про проблеми і виклики сучасності та про всеперемагаючу силу Любові, яка врятує світ, записані сонячним днем в Паланзі

 

Про час, який обрав нас

Нас чекає великий стрибок перемін і коли ми дивимося на реальність, то розуміємо, що зміни всюди, головне – їх правильно сприйняти.

 

Головні зміни завжди відбуваються всередині нас, ми їх зобов'язані відчути і застосувати вже сьогодні, найпізніше – завтра.

 

У сучасному суспільстві важливу роль відіграє інформація: хто володіє інформацією, той володіє масами.

Про філософію

Ми зараз живемо за часів імагологів. Сучасна філософія проходить цей шлях: через ідеологію в імагологію. Імагологія – це вплив на людину не через слово і мову, а через образи. Це нова течія включає створення образів, в які вірять люди. На цьому зараз будується пропаганда, реклама та багато іншого.

 

Образ створений для діалогу в суспільстві. Зараз забрали здатність образу бути головним в діалозі, а його силу використовують тільки для впливу. Образ наповнюється агресією і вже працює як пропаганда. Зараз ті, на кого впливають цими образами, не вміють читати їх. Через це і виникає багато проблем в сучасному світі.
 

Зараз більше дивляться на те, що і як людина зробила, а не аналізують, чому той чи інший так вчинив, чому він це зробив. Це і є проблема сучасної людини, його так зомбують, що у нього немає можливості думати і уявляти.

 

 

Філософія є Логос. Якщо людина не вміє читати Логос, якщо не має дотику до Логосу, вона отримує тільки інформаційний потік. У нас він як струм  вбиває всяку творчість і уяву.

 

Людина – це глибинна істота. Коли ми її не вбиваємо струмом і не гвалтуємо інформацією, а даємо вибір божественного начала в мистецтві та красі, вона залишається особистістю.

 

 

Про війну

Західні європейці живуть зараз в стані війни. Зовсім іншої війни, не такої, як на Близькому Сході або на Україні, це зовсім інша війна, невидимий фронт.
 

Сучасні війни – це вже війни не за територію, а за голови людей. Ті, хто їх ведуть, відстоюють свої цінності, йде протистояння людей, що воюють.

 

Ті, хто ведуть війну і є на чолі цієї війни, уявляють себе дуже релігійними людьми. Ми деколи бачимо їх якимись божевільними, але це не зовсім так. У них є якась віра і вірування в те, що вони роблять. Це їх система і віра. Коли ведуться ці війни, люди ще підвладні сучасній геополітиці і в цьому приховано багато проблем.

 

 

Про материнство

Ми забуваємо і вбиваємо велике почуття материнської любові.
 

Маму сьогодні роблять супермамою, яка повинна працювати і давати багато суспільству, а не виконувати свою головну функцію – любити і виховувати дітей. Сьогодні ми заново повинні знайти значення понять: що таке материнство, що таке сім'я, діти, відносини між чоловіком і жінкою.

 

Про Любов

У кожній людині живе божественне створення Любов.
 

Любов – це реакція на добро. Це універсально для всіх проявів любові від божественної до тієї, що я люблю солодке. Це я так реагую на добро. Любов – це глибинний вибір і людина тільки в цьому стані як особистість може бути собою.

 

Сучасна молодь знає про любов багато інформаційно, але мало відчуває. Зараз мало хто може відчути, що в нас живе ностальгія за втраченим раєм. Пройде Віра, пройде Надія і залишиться Любов, вона вічна, любов, за яку кожен день потрібно боротися. Потрібно так жити, що б любов моя була вічна і все, що я представлю перед Господом, буде моя любов.

Записали Петро і Анна Олар (Паланга, Литва)

Page generation time: 0.079021 seconds