“Ми не уявляємо боротьби за свободу без підтримки українців”, – Марюс Януконіс

9 липня 2018 р.

“Цей день – початок Литовської держави. Відлік державності наша країна веде від 1253 року, коли було короновано імператора Міндаугаса”, – пояснив посол Литви в Україні Марюс Януконіс. “Дуже символічно, що ми святкуємо цей день разом з українцями, бо наша історія дуже тісно переплетена. Українці й литовці багато боролися за свободу і часто робили це разом”, – наголосив пан посол.

З нагоди свята Посольство Литви в Україні разом з українськими партнерами організували в Києві унікальну виставку ювелірного мистецтва. Особливість цих виробів у тому, що їхня авторка, Егле Чеяускайте-Гінтале, створювала свої роботи під враженням від віршів рідного краю Жямайтія. Це регіон на заході Литви з власним неповторним колоритом, який художниця привнесла в роботи.

Ще більш особистими вони стали завдяки тому, що майстриня, у властивій їй делікатній манері, поєднала ювелірні вироби з предметами, якими користувалися її прабабусі та прадідусі. Наприклад, шматочок бабусиної хустки чи стара маслобійка вигадливо скомпоновані в єдиний ансамбль із самими роботами художниці. Таким чином авторка хотіла донести до відвідувачів думку про те, як важливо пам’ятати та зберігати своє коріння і любити рідний край.

Під час відкриття виставки посол Марюс Януконіс ще раз наголосив на історичному зв’язку наших народів і передав нагороди від Добровольчих сил Національної оборони Литви українським добровольцям, які в січні 1991 року захищали литовський парламент. “Ми не уявляємо боротьби за свободу без підтримки українців”, – заявив Марюс Януконіс, вручаючи нагороди. Крім того, посол розповів, що напередодні в Каунасі відбулося відкриття скульптури Воїна свободи, яку виконали один литовський і два українських скульптора. Пам’ятник досягає семи метрів у висоту і важить понад три тонни. Відливали скульптуру в Україні, а потім доставили в Литву. За словами посла, це вкотре довело близькість наших народів.

Анна КОСТЮЧЕНКО

Джерело:http://uatv.ua/ne-uyavlyayemo-borotby-za-svobodu-bez-pidtrymky-ukrayintsiv-maryus-yanukonis/

Page generation time: 0.241242 seconds